DSC_88941_1.jpgZORIENTUJ SIĘ, CO JEST NA TOPIE

"Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia” – powiedziała amerykańska projektantka mody Rachel Zoe.

Sposób ubioru potrafi wiele powiedzieć o nas samych. Coraz częściej otwieramy się na różnorodność, czerpiąc inspiracje z innych kultur. Nie tylko ćwiczymy jogę, ale również coraz chętniej obchodzimy święto kolorów – Holi – podczas którego uczestnicy zabawy posypują się kolorowymi proszkami, a także znacznie śmielej eksperymentujemy z ubiorem, sięgając po rzeczy kojarzące się z egzotycznym i barwnym klimatem dawnej Persji, Japonii, Chin oraz Indii.

Styl orientalny stale zyskuje na popularności w Polsce, jest topowym trendem obecnego sezonu. Mimo pierwszych chłodnych dni jesieni możemy poczuć powiew egzotyki, doświadczając podróży w dalekie kraje. Fascynacja dalekim wschodem i piękno zaklęte we wzorach od dawna fascynuje, powracając co kilka sezonów. Styl Orientalny jest radością z życia, indywidualizmem, wyrafinowaniem i pozytywną energią. 

 

 

 

POCIĄG DO ORIENTU

Styl orientalny jest zaproszeniem do wprowadzenia odrobiny szaleństwa. Odnajdziemy w nim przepych, różnorodność kolorów, oryginalne wzornictwo oraz wymyślne motywy inspirowane sztuką i kulturą. Dominują unikalne, abstrakcyjne wzory, oparte na lustrzanych odbiciach - często motywem przewodnim są mandale.

Dla każdego z nas orient to coś zupełnie innego. W naszej kolekcji ORIENT EXPRESS stawiamy na stonowaną kolorystkę, barwy przygaszone i niekontrastowe, które idealnie wpisują się w jesienną paletę barw, podkreślając urodę każdej kobiety.

 

Z CZYM NOSIĆ?

Orient można wprowadzić do codziennych stylizacji na wiele sposobów. Ten styl daje możliwość, aby ponieść się wyobraźni. Często łączy się z eksperymentami i zabawą. Nie jest jednorodny, pasuje do niebanalnych rozwiązań, ale równie dobrze sprawdzi się w klasycznym zestawieniu. Najkorzystniej łączyć wzory z jednokolorowymi, gładkimi elementami garderoby. Petrol, marsala, turkus, odcienie fioletu - to tylko niektóre barwy, które świetnie łączą się z kolekcją ORIENT EXPRESS.

Warto pamiętać, że ten styl kocha ozdoby i złote dodatki takie jak naszyjniki, masywne bransoletki, chusty oraz turbany. Królują w nim eksperymenty. Kobiety nie do końca przekonane do orientalnego stylu powinny skupić się na bezpieczniejszej wersji, zestawiając wzory z klasyczną bielą lub czernią. Te dwa kolory sprawią, że orient stanie się bardziej surowy, elegancki i ciekawy, a jednocześnie zachowawczy. Taki styl wbrew pozorom pasuje do kobiet w różnym wieku oraz rozmiarze. Trzeba po prostu dopasować kolorystykę i fasony stosownie do własnej figury i typu urody.